Otwarcie przedszkoli już niedługo!

Już niedługo rozpocznie się proces otwierania przedszkoli i żłobków. Jak przygotować na to siebie i nasze dzieci?

Już 6 maja mają zostać otwarte przedszkola i żłobki. Placówki mają określone zasady na podstawie, których będą działać. Istotne jest, że  w grupie będącej w jednym czasie w przedszkolu będzie ograniczona liczba dzieci. Ponad do do przedszkoli i żłobków nie będą przyjmowane dzieci z objawami grypopodobnymi.

Otwarcie przedszkoli pozwoli części osób na powrót do pracy. W obecnej sytuacji gospodarczy powrót do normy jest niezwykle istotny.

Pierwszeństwo podczas przyjmowania dzieci będą mieli podopieczni pracowników ochrony zdrowia, pracowników handlu oraz służb mundurowych.

Samorządowcy mówią “nie”

Warto podkreślić, że otwarcie przedszkoli i żłobków ma charakter dobrowolny dla samorządów. Wielu z samorządowców na zgadza się na otwarcie tych placówek.

Prezydent Warszawy mówi głośne “nie” otwieraniom przedszkoli, natomiast na Facebooku opublikował taki wpis:

“Jestem ostatnim, który chciałby odbierać rodzicom możliwość posłania dzieci do przedszkoli. Chciałbym też, aby nasza gospodarka wystartowała jak najszybciej. Ale tu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo 73 tysięcy warszawskich dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz 16 tysięcy pracowników przedszkoli, żłobków i ich rodzin!” – napisał w środę wieczorem, oraz zaznaczył: “Jeśli więc pytacie mnie Państwo – warszawianki i warszawiacy – w komentarzach, w wiadomościach prywatnych o to, czy faktycznie żłobki i przedszkola będą w Warszawie otwarte 6 maja, odpowiadam: NIE”.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek nadal zastanawia się nad niezwykle trudną, jak sam podkreślił, decyzją.

“”Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, jak wiecie, teraz to samorządy muszą zdecydować o tym, czy 6 maja otworzyć żłobki i przedszkola, czy też nie. To będzie jedna z trudniejszych decyzji” – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Zasiłki dla niepracujących rodziców

Jeżeli samorządy nie zdecydują się otworzyć przedszkoli i żłobków, wówczas cześć rodziców będzie zmuszona nadal pozostać w domach. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zapewnia, że rodzicom, których dzieci nie są stanie iść do przedszkola lub żłobka zostaną przyznane odpowiednie zasiłki.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem płynu dla swojej placówki zapraszamy do współpracy – Płyn Cannasept 5L