Koronawirus – jak się chronić?

Spacer podczas kwarantanny

Koronawirus zmusił nas do zupełnego zmiany dotychczasowego stylu życia. Długotrwała izolacja, święta bez rodzinnego grona i wszechobecny strach spowodowały znaczne obniżenie nastroju. Od 20 kwietnia zniesiono część obostrzeń co pozwoliło nam wyjść na dwór – chociażby na spacer. Już od poniedziałku możemy wychodzić do lasów i parków oraz uprawiać tam sporty rekreacyjne jak bieganie czy jazda na rowerze. Aby zapobiec roznoszeniu się wirusa rząd nałożył na obywateli nakaz noszenia maseczek ochronnych na twarzy w miejscach publicznych.

 

Czym jest Covid-19

Zaliczany do grupy koronawirusów wywołujących infekcję układu oddechowego. Objawy zakażenia Covid-19 są niezwykle podobne do zapalenia płuc, są to miedzy innymi: wysoka gorączka, z towarzyszącymi dreszczami, bóle mięśniowe, kaszel oraz duszność. Warto monitorować swój stan zdrowia, aby odpowiednio szybko zauważyć ewentualne objawy.

 

Jak się chronić?

Warto zaznaczyć, że epidemia nadal trwa, a osób zakażonych stale przybywa. Jak wrócić do dawnych aktywności dnia codziennego, a jednocześnie chronić się przed zakażeniem? Niezwykle ważne jest aby unikać bliskiego kontaktu z obcymi osobami. Ponad do nie należy dotykać rękoma okolic twarzy oraz poprawiać maseczki. Najistotniejszym elementem ochrony przed patogenami jest mycie i prawidłowa dezynfekcja rąk. Jednym z polecanych produktów jest płyn Cannasept, w ilości 5 litrów, który wystarczy na długi czas i można zakupić go w cenie specjalnej.

Serdecznie zapraszamy do zakupu!